Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Żychlin

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze dużo rozpowszechniona gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące drinku z sposobów budownictwa modułowego wykorzystywane jest dziś do mocnego i możliwie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co bardzo, z kontenerów coraz częściej urządza się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe bądź te domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w dowolnej branży, a przedsiębiorstwa z kontenerów mają z jeszcze większego popytu. Jeszcze jedną wielką formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Łódź

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Palarnia kawy sklep

Czy toż możliwe, aby wykonać komfortowy, skuteczny również do tego przyjemny budynek mieszkalny ze „podstawowego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, określa się surowym, zimnym stylem i niskimi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego domu z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale też coraz modniejsze. Taki dom jest nie tylko wiele popularniejszy w działaniu, w zestawieniu do normalnego budownictwa, ale i znaczy go wysoka energooszczędność. Wygląda zatem na ostatnie, że budynki z kontenerów są hitem idealnie spisującym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Łódź

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa rodu z kontenera?

Do architektury domów z kontenerów najczęściej używane są kontenery morskie. Są one wyprodukowane z samonośnej stalowej ramy, zbudowanej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga wykonane są z organizacji z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one tematem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Łódź

We pomieszczeniach budynków z kontenerów organizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z kolei komponuje się na tej jedynej myśli kiedy w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Łódź

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments